S láskavým dovolením RickThomas.Net

Rozdiel medzi manželkou a matkou

Každý slúži vo viacerých rolách, ale všetky role nie sú rovnaké. Som Božie dieťa, manžel Lucia, otec našich detí a priateľ mnohých ľudí. Uprednostňujem každú úlohu v poradí dôležitosti.

Napríklad žiadosti mojich priateľov nie sú dôležitejšie ako moja úloha ako Božie dieťa, manžel Lucia alebo otec našich detí. Určenie priority mojich úloh pomáha najmä v prípade potenciálneho konfliktu medzi nimi.

Lucia má tiež veľa úloh. Napríklad v tomto poradí je manželkou a matkou. Bola manželkou predtým, ako bola matkou, a, Pane ochotná, bude aj naďalej manželkou dlho potom, ako naše deti založia svoje jedinečné, autonómne domáce impérium. Hoci bude vždy matkou, jej úloha matky sa bude zmenšovať a meniť, keď naše deti vyrastú a budujú svoj život v Božom svete.

 1. Manželský vzťah bol prvým ľudským spoločenstvom, aké kedy vzniklo. (Genesis 2:18)
 2. Manželský vzťah je obrazom Ježiša Krista a jeho cirkvi. (Efezským 5:32)
 3. Manželský vzťah nie sú dvaja ľudia, ale jedno telo. (Efezským 5:29)
 4. Deti sa vyzývajú, aby opustili svojich rodičov, aby vytvorili svoje rodiny, zatiaľ čo manžel a manželka sú vyzývaní, aby zostali spolu až do smrti. (Genesis 2: 24–25; Efezanom 5:31)

Užitočné rady pre manželstvo

Pre naše deti je dôležité poznať rozdiel medzi manželkou a matkou. Príkladom toho je, keď naše deti hrešia proti Lucii. Naučili sme ich, že keď hrešia proti svojej matke, hrešia proti mojej manželke. A hrešiť proti mojej manželke znamená hrešiť proti mne, pretože Lucia a ja sme jedno telo.

Chceme, aby pochopili postupnosť a závažnosť svojho hriechu voči svojej matke. Je viac ako matka; ona je moja žena a my sme jedno telo. A pretože je „viac ako matka“, je na mne výzva, aby som sa o ňu postarala. Tu je niekoľko otázok, ktoré mi pomáhajú pri hodnotení mojej starostlivosti o Luciu.

 1. Ako sa darí chrániť svoju manželku?
 2. Dovolíte svojim deťom, aby naďalej hrešili proti vám hriechom proti svojej manželke?
 3. Zažíva vaša manželka pravidelne zvýšenú úroveň ochrany a starostlivosti?
 4. Vidíte svoju manželku skôr ako matku alebo ako manželku? Vypočujte si, čo povedal Peter vo svojom prvom liste,

Podobne aj manželia, žijte rozumne so svojimi manželkami a uctievajte ženu ako slabšie plavidlo, pretože sú s vami dedičmi milosti života, aby sa vaše modlitby nebránili. - 1 Peter 3: 7

Peter zmení hracie pole, keď hovorí, že to, ako žijete so svojou ženou, určuje, ako sa budete vzťahovať k Bohu. Ak chcete nerušený vzťah s Bohom, je nevyhnutné žiť so svojou ženou dobre. Ak znehodnotíte svoju manželku, zažijete Pánove následky.

Ona je Stradivarius

Wikipedia takto opísala husle Stradivarius,

Stradivarius je husle alebo iný sláčikový nástroj postavený členom rodiny Stradivari, najmä Antonio Stradivari. Kvalita ich zvuku podľa ich povesti odolala pokusom vysvetliť alebo reprodukovať. Názov „Stradivarius“ sa tiež stal superlatívom, ktorý sa používa na označenie dokonalosti. Nazývať sa „Stradivari“ akéhokoľvek poľa sa považuje za najkvalitnejšie.

Výzva do akcie

Vezmite Stradivariusovu definíciu a parafrázujte ju pre manželku.

Žena je postavená a povolaná Bohom. Podľa Pánovej povesti, kvalita jej úlohy a ku ktorej sa k nej pripojil, sa pokúsila vysvetliť alebo reprodukovať. Názov „manželka“ sa stal superlatívom, ktorý sa používa na označenie dokonalosti. Byť nazývaný „manželkou“ sa má považovať za najlepšie, aké existuje.
 1. Manžel, vidíš svoju manželku ako svoj najcennejší majetok mimo Krista?
 2. Požiadajte ju dnes, aby sa s vami podelila o to, ako prežíva vašu lásku k nej.
 3. Ak sú vaše deti dosť staré, opýtajte sa ich na interpretáciu 1 Petra 3: 7, ktorá sa týka vášho manželstva.

Pôvodne publikoval v Rick Thomas.